Duyuru Detayları

Mersin Ekonomisinin Dinamikleri Teknopark’ta Biraraya Geldi.
28.11.2013

Mersin Ekonomi Platformu (MEP) aldığı karar doğrultusunda Kasım ayı Genişletilmiş Toplantısını Dönem Başkanı Sn. Ekrem SAĞLAM’ın  moderatörlüğünde Mersin Teknopark Toplantı Salonu'nda, Mersin Teknopark Yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.  Mersin Teknopark ve MEP güç birliği ile ileri teknoloji, bilişim ve Ar-Ge’yi Mersin ölçeğinde yaygınlaştırma hedefine ulaşmak için birlikte çalışacak. 24 derneği bir araya getiren MEP Mersin'in iktisadi hamlesinin gerçekleştirilmesi için güçlü bir Mersin Lobisi oluşturmayı amaçlıyor. Mersin ekonomisinin büyütülmesi için çalışmalar yapan MEP'in temel amaçlarından biri de kentin yerli ve yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi haline dönüşmesi. Bu alanda yapılan çalışmaları kentin dinamikleri ile yakın ilişki içinde yürüttüklerine dikkat çeken Sağlam, genişletilmiş dönem sonu toplantısının Mersin Teknopark’ta yapılmasının faydalı bir adım olduğunu belirtti.

Mersin Ekonomi Platformu üyelerinin katıldığı toplantıda Mersin Teknopark’ı tanıtan Genel Müdür Özgür Durmaz, Teknopark’ın Mersin ve Ülke ekonomisine katkılarını özetleyen bir sunum gerçekleştirdi. Kentlerin ve buna bağlı olarak Ülkelerin ekonomik gelişimlerini hızlandırmada en büyük aracın teknoloji olduğuna dikkat çeken Durmaz, Ülkemizin 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesindeki en önemli alanın yüksek teknoloji ve buna dayalı üretim olduğunu belirtti. Durmaz,  “Dünya ile rekabet edebilmenin en etkili yollarından biri inovasyon alanında güçlü yapılar oluşturmaktır. Yüzde yüz doluluk oranı ve 100 Milyar cirosuyla Mersin’in ekonomisine hayat veren Mersin Teknopark;  firmaların hayatta kalabilmelerini, büyümelerini, vizyonlarını geliştirebilmelerini, kişisel ve kurumsal eğitimleri alabilmelerini, ileri teknoloji ürünlerini sanayi odaklı projelerde kullanabilmelerini sağlamakta ve desteklemektedir.” diye konuştu.

Verimli geçen toplantının ardından kurul üyeleri ve Mersin Teknopark yönetimi işbirlikleri noktasında tam bir görüş birliği içerisinde olduklarını belirttiler.

Yayınlanma Tarihi: 28.11.2013 | Görüntülenme Sayısı: 2431