Duyuru Detayları

TOBB Genç Girişimciler, Mersin Teknopark’ta
27.11.2013

Girişimciliğe, genç girişimcilere verilen destekler odağında çalışmalar sürdüren Mersin Teknopark, “TOBB Girişimciler Kurulu”nu ağırladı.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ufuk Maya, Başkan Yardımcısı Veysel Memiş ve kurul üyelerinin katıldığı toplantıda, Teknopark ve Firmaları tanıtan Mersin Teknopark Genel Müdürü Özgür Durmaz "Teknoparklar, bilgi, sermaye ve işgücünün işbirliğinin sağlandığı, teknolojik kaynakların kullanılarak, girişimcilere yenilikçi alanlara yapacakları yatırımlarda destek olunan alanlardır. Değişik sektörlere yönelik özel ürünler, kapsamlı çözümler, aracılık ettiğimiz kaynaklarla inovatif girişimcilerin yanlarında olarak, ölüm vadisi sürecini sorunsuz atlatmaları için çalışıyoruz. 4691 sayılı yasanın sağladığı avantajlarla yeni iş kurmak isteyen girişimcilere, kuruluş, proje, finansal, hukuki, tanıtım, reklam danışmanlıkları yanında pek çok konuda farkındalık ve bilgilendirme hizmeti veriyoruz. 300 civarında çalışan Ar-Ge personeli ile Mersin’in beyni konumunda olduğumuzu söyleyebiliriz. Çeşitli sektörlerde alanında uzman pek çok mühendisin çalıştığı Teknopark, özellikle yeni mezun genç girişimciler için bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Hem yönetimimiz hem de firmalarımızda oluşan tecrübenin çoğaltan etkisini değerlendirmek bizleri mutlu ediyor. Bu noktada TOBB Genç Girişimciler Kurulu ile aynı hedefe birlikte yürümek sonuç odaklı çalışmalarımıza hız katacak ve katma değer sağlayacaktır.” dedi.

TOBB çatısı altında faaliyetlerini yürüten Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ufuk Maya, girişimin desteklendikçe büyüyen bir kavram olduğuna dikkat çekerken; ülkemizde birçok sivil toplum kuruluşu ve derneğinin girişimcilere destek vererek bu konuyla ilgili farkındalık yaratmaya çalışıldığının altını çizdi. Bu konuda kurul olarak faydalı görüşmeler ve çalışmalar yaptıklarını belirtti.

TOBB GGK, Türkiye’nin ihtiyacı olan teknoloji odaklı girişim faaliyetlerini birlikte düzenlenecek organizasyonlarla desteklemenin şehirden ve bölgeden yayılan rekabet üstünlüğünü sağlamak için önemli bir adım olacağını vurguladı.

27.11.2013 09.01 tarihinde oluşturulan klasör
Yayınlanma Tarihi: 27.11.2013 | Görüntülenme Sayısı: 2695