Firma Detayları

Doğan Plastik

DOĞAN PLASTİK 1979 yılında, tekstil sektörüne yönelik plastik makara, masura ve bobin yapmak üzere kurulmuştur. 1982 yılındaki hammade krizi ile birlikte plastik geri dönüşüm konusuna da giriş yapan DOĞAN PLASTİK, bu yıldan itibaren sırayla Polietilen, polistren, poliproplen (Türkiye'de ilk) ve PVC (ilk mikronizasyon) rejenerasyonlarını  yapmıştır. Teknolojisini kendi üretmiş, personelini yetiştirmiştir.
    Daha sonraki yıllarda, DOĞAN PLASTİK tekstil sektöründe yüksek ısı dayanımlı boya bobinini Türkiye'de ilk üreten şirket olmuştur.
    2000 yılında yeni yatırımlarla büyüyen DOĞAN PLASTİK, cam eşya aksesuar üretim hatlar kurmuştur. Üretime başladığı kısa süre içinde 6 adet patent ve tasarım tescili almış, Paşabahçe firmasının ana tedarikçisi olmuştur. Aynı zamanda, Türkiye'de, plastik, ahşap ve metalik kapakların hepsini üretebilen tek şirket olmuştur.
    2005 yılında, narenciye kasası üretimine başlayarak "taşıma ve depolamaya" yönelik ambalaj sektörüne giren DOĞAN PLASTİK, 2007 yılında ikinci fabrikasını hizmete sokmuştur. Plastik enjeksiyon konusunda bölgedeki en büyük, Türkiye'deki ilk üç fabrikadan biri olan DOĞAN PLASTİK II, plastik palet üretimine başlamıştır.
    Yeni tesisin kurulması ile bölgesel bir üretici olan DOĞAN PLASTİK, ulusal ve uluslararası bir kimlik kazanmış, ülkemizdeki şirketlere ve yurt dışındaki  global firmalara tedarikçi olmuş ve satışının önemli bir kısmını yurt dışı pazarlara yapmaya başlamıştır.
DOĞAN PLASTİK, 2013 senesinde yaptığı yeni yatırım ile Türkiye'de ilk katlanabilir konteyneri üreten firma olmuş ve Dünya'da bu konuda üretim yapan 5-6 firmadan biri haline gelmiştir.
    Gıda, içecek, tarım, otomotiv, kimya, lojistik   ve tekstil gibi birçok sektördeki ulusal ve uluslararası firmalara "taşıma ve depolamaya" yönelik ambalaj sistemleri konusunda yenilikçi ve rekabetçi çözümler sunmaktadır.
    "İlkleri" ve "inovasyonu" şirket önceliği olarak kabul eden DOĞAN PLASTİK, yenilikler ile müşterilerine her zaman daha iyisini sunma konusunda çalışmalara devam etmektedir. 

Mehmet Turhan Özdoğan

Tel 90 324 636 30 25

fax 90 324 636 34 08

turhan@doganplastik.com