Duyuru Detayları

TÜBİTAK TEYDEB Çağrılı Sistemi ve 2021-1 Dönemi Proje Başvuruları
19.01.2021

 

Mersin Teknopark ve Sistem Global İşbirliğinde Gerçekleştireceğimiz WEBİNARLAR Serimiz Başlıyor.

 

21 Ocak 2021 Perşembe Saat 16.00’da Sistem Global Teknoloji ekibinden Genel Müdür Prof.Dr.Onur Balcı ve Çukurova Bölge Müdürü Metin Ayyıldız ile birlikte TÜBİTAK Çağrılı Sistemini ve 2021-1 çağrısının detaylarını tartışıyoruz. TÜBİTAK’ın 2020 yılının başı itibariyle hayata geçirdiği çağrılı sistemin kuralları, TÜBİTAK proje hazırlama yaklaşımı ve 2021-1 çağrısı özelinde uygun konu başlıkları WEBINAR kapsamında tartışmaya açılacaktır. Ayrıca değerlendirici gözüyle proje yaklaşımı ele alınacaktır. Sistem Global Teknoloji, 2020 çağrılarında TÜBİTAK TEYDEB projeleri için verdiği danışmanlıklarda %55 (TÜBİTAK ortalaması %25), KOSGEB Ar-Ge İnovasyon projelerinde ise %70 proje geçirme başarısı ile alanında yetkin kuruluşlardan bir tanesidir. Konu konuşmacılarımız ve ekipleri bu dönemde danışan firmalarına yaklaşık 24 Milyon TL tutarında TÜBİTAK ve KOSGEB fonunun kazandırılmasında danışmanlık desteği sağlamıştır. Katılımcılar ekosistemdeki bu tecrübesiyle, çağrıyı yorumlanacak ve TGB firmalarımızın bu çağrı için proje fikirlerini değerlendirme noktasında analiz metotlarından bahsedilecektir. Sistem Global Teknoloji uzmanları WEBINAR ardından proje fikirlerinizi sizlerle tartışacak ve çağrı uyumlarını analiz edeceklerdir. Böylece çağrı takvimine uygun olarak proje fikirlerinin projeye dönüşmesi sürecinde destek sağlanacaktır. Bu etkinliğe katılmak, çağrıyı irdelemek ve analiz usulleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak sizler için büyük öneme sahip olacaktır.

 

Prof.Dr.Onur Balcı

1980 yılında Samsun’da doğdu. Lisans (2002), Yüksek Lisans (2004) ve Doktora (2008) eğitimini Çukurova Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde tamamladıktan sonra, 2009 Yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümüne “Yardımcı Doçent” unvanı ile atandı. Aynı Bölümde 2 yıldır “Profesör” unvanı ile faal akademik hayatına devam etmektedir. Balcı, 2013 yılında kendi kurduğu girişimi ile Ar-Ge ve Teknoloji ekosistemine Danışman rolüyle adım atmıştır. 2017 yılında Çukurova Bölge Partneri olarak başlayan Sistem Global Danışmanlık kariyeri, 2020 yılının başından itibaren Sistem Global Teknoloji şirketinde Ortak ve Genel Müdür olarak devam etmektedir. Balcı’nın farklı sektörler için ulusal ve uluslararası Ar-Ge, İnovasyon, Fon ve Hibe destekleri, Yatırım Teşvikleri konusunda danışmanlık çalışmaları ve proje yönetim tecrübeleri bulunmaktadır.

 

Metin Ayyıldız

1977 yılı Antalya doğumludur.  Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği’nde 1999 yılında tamamlanmıştır. Yüksek lisans eğitimini ise 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi ve Endüstriyel işletmecilik Anabilim dalında tamamlamıştır. 1999-2020 yılları arasında görev yaptığı Söktaş Tekstil A.Ş. bünyesinde son olarak iplik boya, terbiye ve operasyonel mükemmellik bölümlerinin yöneticiliğini üstlenmiş, ulusal ve uluslararası Ar-Ge süreçlerinde rol almış ve 2012-2020  yılları arasında grup şirketleri genelinde Uzman Kara Kuşak olarak bir çok iyileştirme projesine liderlik ve danışmanlık yapmıştır. 2020 Ağustos’dan itibaren Sistem Global Teknoloji bünyesinde Çukurova Bölge Müdürü olarak görev almaya başlamıştır.

 

Kayıt İçin: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_LQWQYq5qRY6WxGTtbGX9fw

2021 TÜBİTAK TEYDEB Çağrılı Sistemi ve 2021-1 Dönemi Proje Başvuruları
Yayınlanma Tarihi: 19.01.2021 | Görüntülenme Sayısı: 424