Duyuru Detayları

KOBİ'ler ve Endüstri 4.0 Eğitimi
03.11.2020

KOBİ'ler ve Endüstri 4.0 Eğitimi


Mersin TİM-TEB Girişim Evi faaliyeti olarak “KOBİ'ler ve Endüstri 4.0 Eğitimi”, 04.11.2020 Çarşamba saat 10.00 - 12.00 saatleri arasında düzenlenecektir. Kimi kaynaklarda 4. Sanayi Devrimi olarak anılan Endüstri 4.0; internet teknolojisini kullanarak makinelerin birbirleriyle ve gerektiğinde insanla iletişime geçmesini sağlayıp, üretim sürecinin öngörülebilir, standartları belirlenmiş ve maksimum verimlilikle gerçekleştirilmesini amaçlamaktadır. Hem ülkemiz üretim kapasitesinin omurgasını oluşturan KOBİ'lerin ulusal ve uluslararası pazardaki rekabet gücünü geliştirmesinde, hem de ülkemizdeki teknolojik bilgi birikimi yönüyle Endüstri 4.0 kavramı büyük önem arz etmektedir.
Mehmet Ş. Sanlı tarafından gerçekleştirilecek sunumun içeriğinde;
• Türkiye KOBİ'leri ve Teknoloji • KOBİ'lerde Teknoloji Yönetimi • Bilgi Toplumundan Endüstri 4.0'a Geçiş • Endüstri 4.0 Temel İyileştirme Alanları ve Göstergeleri • Türkiye'nin Endüstri 4.0 Potansiyeli • Endüstri 4.0 Dönüşümünün Türkiye için Önemi, Kısıtlar ve Karşılaştırmalar • Türkiye'de KOBİ'lerin Endüstri 4.0'a Geçiş Döneminde Atması Gereken 10 Adım • Endüstri 4.0'a Geçişi Destekleyen Yerli Teknoloji Girişimleri
konu başlıkları ele alınacaktır. Ücretsiz gerçekleştirilecek olan eğitime Başvuru Formu linkinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
(Zoom ID Bilgileri, başvuru formunda belirteceğiniz e-mail adresine eğitimden bir saat önce gönderilecektir.)

https://docs.google.com/forms/d/14iG1DPewUeQqxSnVbZSHrN0pfaGESM6pLo26rtpaPFQ/viewform?edit_requested=true

Zoom kullanma klavuzu için lütfen tıklayınız.


Eğitmen Mehmet Ş. Sanlı'nın Özgeçmişi

Mehmet Sanlı 1990 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 25 yılı aşan çalışma döneminde proje yönetimi, girişimcilik, iş kurma, iş planlaması, stratejik planlama, süreç yönetimi ve sürekli iyileştirme, kurumsallaşma, işletme yönetim yapısı geliştirme, büyüme yönetimi alanlarında proje tasarımı, uygulaması, danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermiştir.
1998 yılından bu yana kurucusu olduğu Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ile işletme geliştirme ağırlıklı çalışmalarda yer alan Mehmet Sanlı, özellikle ülkemize uygun hizmet yöntemlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yoğunlaşmıştır. Bu kapsamda “iş planına dayalı işletme yönetimi”, “süreçlerle yönetim”, “kurumsallaşma”, “stratejik pazarlama yönetimi”, “işletmelerde büyüme dönemi yönetimi” konularında geliştirdiği uygulama yöntemlerine dayalı danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.
2005 yılından bu yana Türk Ekonomi Bankası KOBİ Bankacılığı'nın stratejik yönetim danışmanlığını yürütmektedir. Ayrıca 2013 yılında faaliyete başlayan ve bugün 10 ilde hizmet veren TİM-TEB Girişim Evleri'nin proje koordinatörlüğünü üstlenmektedir.

2020 71) TİM TEB 4.0 EĞİTİMİ
Yayınlanma Tarihi: 03.11.2020 | Görüntülenme Sayısı: 325