Duyuru Detayları

ABC Portal yayına sunulmuştur. www.mersininovasyon.com
30.09.2013

Üniversite-sanayi-kent işbirliği, her bakımdan ve özellikle de ulusal ekonomik kalkınma ve bu yolla toplumsal verimlilik artışına bağlı refah düzeyinin yükseltilmesi için önemli bir ihtiyaçtır.

ABC Portal, akademi ve sanayinin iş birliğini arttırmak, kentin dinamikleri ile bütünleşerek işbirliği faaliyetlerini geliştirmek için kullanıcıları ortak bir platformda bir araya getirmek için tasarlanmıştır.

İnovasyonun A,B, C’si bu portalda! 
Girişimci misiniz?
Girişimci adayı mısınız?
Akademisyen misiniz?
Teknoloji şirketlerine, yeni iş fikirlerine ve/veya girişimcilere yatırım yapmak, kurulacak bir işletmenin büyümesi ve gelişmesi sürecine ortak olmak isteyen bir melek yatırımcı mısınız?
Ya da yeni iş fikrine yatırımcı arayan bir girişimci misiniz?
Bireysel ve kurumsal, iş ve aday arama sürecine hızlı ve kolay çözümler bulmak isteyen şirket sahibi misiniz?
Mersin ve Çukurova bölgesinde faaliyet gösteren, sektöründe öncü binlerce firmanın profiline ulaşmak, çalışma alanları hakkında bilgi sahibi olmak, mersinin gelişen sanayi ve ticaret faaliyetlerini yakından takip etmek mi istiyorsunuz?
Üniversite ve yükseköğretim kurumlarında öğretim gerçekleştiren, araştırma yapan ve özgün araştırmalarıyla alanına katkıda bulunmak isteyen bir akademisyen misiniz?
Araştırma faaliyetlerine danışmanlık yapabilecek akademisyenlerle tanışmak isteyen bir firma yetkilisi misiniz?

www.mersininovasyon.com ‘u ziyaret ederek, ABC portal üye kaydınızı gerçekleştirmek için geç kalmayın….

YARARLANICILAR

- Mersin Teknopark’ın kurucu üyeleri arasında yer alan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı gıda, orman ürünleri ve kâğıt, kimya, plastik, kauçuk, tekstil, hazır giyim, makine, elektronik, metal konularında faal çalışan veri tabanında 10.000’in üzerinde işletme
- Teknopark A.Ş.’nin bir diğer önemli kurucu ortağı olan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işletmeler ve çalışanları
- Proje sahibi Mersin Teknopark firmaları ve çalışanları
- Kurucu ortakları arasında bulunan Mersin Üniversitesi akademisyenleri hedef kitle içerisinde yer alırken öğrencileri de projenin nihai faydalanıcıları arasında yer almaktadır. 
- Çukurova bölgesindeki üniversiteler ve üniversitelerde faaliyet gösteren akademisyenler ve eğitim gören öğrenciler de ABC Portal yararlanıcısıdır.

06.11.2014 15.01 tarihinde oluşturulan klasör
Yayınlanma Tarihi: 30.09.2013 | Görüntülenme Sayısı: 6307